O NÁS

VZNIK ODDÍLU

Náš oddíl vznikl v roce 1979, kdy Mgr. Rita Zdráhalová založila při 32. ZŠ v Plzni kroužek moderní gymnastiky. Dívky z kroužku se postupně začaly účastnit soutěží, talentovaná děvčata byla zařazena do tříd se zaměřením na moderní gymnastiku. Tyto sportovní třídy vznikly ve škole v roce 1984. Nejlepší závodnice poté přecházely do tréninkového střediska mládeže.

Od roku 1991 byl kroužek moderní gymnastiky součást MG - TJ Slavia Plzeň. Členky oddílu se zúčastnily řady mezinárodních soustředění a letních výcvikových táborů, které velkou měrou přispěly ke zlepšení výkonnostní úrovně závodnic i k rychlému rozvoji nově vzniklého oddílu, které v roce 1996 po stránce výkonnostní zaujímal 1. místo v Plzni i v tehdejším Západočeském kraji. Jako zmínku jmenuji například Andreu Šebestovou - mnohonásobnou mistryni republiky a reprezentantku ČR, která začala s moderní gymnastikou v roce 1994 ve třídě se zaměřením na MG. V roce 1996 také získala společná skladba našeho oddílu na mistrovství ČR bronzovou medaili.

V roce 1996 došlo ke změně vedení oddílu. Odešla Mgr. Rita Zdráhalová a ve funkci předsedkyně ji vystřídala Ladislava Feďová. Od školního roku 2004/2005, kdy se spojila 32. ZŠ s 18. ZŠ nese náš oddíl název SK MG PLZEŇ - BOLEVEC.

SOUČASNOST

Od roku 2006 je předsedkyní oddílu Mgr. Petruše Otcová. V současné době se našem oddíle věnuje moderní gymnastice okolo 30 děvčat, ve věku od 4 do 20 let v různých výkonnostních kategoriích. Závodnice se účastní přeborů v základním a kombinovaném programu jednotlivkyň a volného programu společných skladeb.

© 2021 SK MG PLZEŇ BOLEVECVšechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode